Miesiąc: listopad 2012
Warsztaty rozwoju osobistego
W ramach prac Instytutu „Przyszłość” organizujemy cykl szkoleń i warsztatów rozwoju osobistego.
Jeśli chciałbyś:
* zwiększyć świadomość samego siebie – swoich silnych stron i tych stanowiących dla Ciebie wyzwanie,
* poprawić umiejętność skutecznego komunikowania się z innymi,
* rozwinąć myślenie kreatywne,
* lepiej radzić sobie ze stresem
– nasz cykl warsztatów jest dla Ciebie!
Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów i coachów; składać będą się z serii comiesięcznych spotkań o różnej tematyce. Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzić będziemy odrębnie – w zależności o Waszych zainteresowań i chęci.
Ponieważ poniższe szkolenia są organizowane dla Was, chcielibyśmy zaprosić Was do współtworzenia planu warsztatów, by jak najlepiej spełnić Wasze oczekiwania. Podczas pierwszego spotkania wspólnie podejmiemy decyzję, jakimi tematami będziemy się zajmować podczas naszych szkoleń.
Pierwsze spotkanie warsztatowe, zatytułowane „Wstęp do planowania rozwoju osobistego. Diagnozowanie potrzeb i praca w grupie” odbędzie się w dniu 29 listopada 2012 roku (czwartek) w godzinach 17.00 – 20.30. Udział w warsztacie jest bezpłatny.
Miejscem warsztatu będzie siedziba Instytutu „Przyszłość” przy ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1 w Wilanowie (w bezpośrednim sąsiedztwie Świątyni Opatrzności Bożej).
Projekt prowadzą:
Radosław Ścibek
Certyfikowany Coach ICC, certyfikowany biznes coach ICC (numer licencji 194) , psychoterapeuta Gestalt.
Coach kadry menadżerskiej w zakresie podnoszenia kompetencji przywódczych. Współtwórca i realizator indywidualnych projektów konsultacyjnych, redukujących lub wygaszających konflikty w organizacji, zarówno w sferze międzywydziałowej jak i mediacja w relacjach zawodowych.
Współautor autorskiego programu Szkoły Coachów – Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Realizator i współautor programów wspierających liderów i zespoły korporacyjne poprzez treningi praktyczne, coaching indywidualny i szkolenia. Zakres specjalizacji i doświadczenia to przywództwo, zarządzanie i motywacja w zespołach, budowania energii organizacji i zespołów, coaching w myśleniu korporacyjnym zorientowany na cele i potrzeby osób oraz przedsiębiorstw.
Posiada 12 letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu szkoleń. Autor i realizator projektów szkoleniowych między innymi dla takich firm jak: PTK Centertel Sp. z o.o. (operator sieci Orange),ABG S.A, Telekomunikacja Polska S.A., Nestle Waters S.A., Husqvarna, SKOK Stefczyka, Prokom S.A., Contact Center, Emitel, OCS, Teltech i inne. z zakresu: sztuki prezentacji, sztuki budowania profesjonalnego wizerunku, sztuki perswazji, coachingu, zarządzania czasem, zarządzania zmianą i innych.
Psychoterapeuta – absolwent Instytutu Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, Instytutu Stowarzyszonego w EAGT i FORGE.
Konrad Ciesiołkiewicz
Koordynator prac Instytutu „Przyszłość”. Od stycznia 2008 dyrektor PR i Sponsoringu Orange Polska.
W przeszłości związany z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pracował także w Polkomtelu, gdzie zajmował się komunikacją niestandardową. Były rzecznik prasowy rządu Kazimierza Marcinkiewicza.
Ma kilkunastoletnie doświadczenie pracy w zakresie komunikacji. Zajmował się PR-em w obszarze organizacji pozarządowych, polityce i biznesie. Certyfikowany coach ICC. Posiada także uprawnienia do stosowania narzędzia diagnozującego style zachowania, Extended Disc. Organizator i uczestnik wielu szkoleń z zakresu przywództwa, pracy w zespole, komunikacji, narzędzi rozwoju osobistego.
Prywatnie spędza czas z żoną, Brygidą i dwuletnim synkiem Antosiem.
Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23 listopada 2012 roku za pośrednictwem ankiety.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w przypadku dużej liczby chętnych o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach decydowała będzie data zgłoszenia.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: biuro@instytutprzyszlosc.pl
Laboratorium Miłości to cykl konferencji i warsztatów Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego „Soli Deo” działającego przy Uniwersytecie Warszawskim. Projekt porusza tematykę związaną z różnymi aspektami miłości, m.in. relacji damsko-męskich, samoakceptacji, miłości rodzicielskiej. Organizowany od jesieni 2005 roku za każdym razem przyciąga na aule uniwersyteckie setki studentów.
Laboratorium Miłości – 15-30 listopada 2012
Co czeka nas w tym roku?
1) Wielkie otwarcie: jeden z premierowych pokazów filmu „October Baby” (8. miejsce na liście amerykańskiego Box Office) – piękna, oparta na faktach historia o miłości, życiu i przebaczeniu. 19-letnia Hannah na wiadomość o tym, że jest dzieckiem, które przeżyło aborcję, wyrusza w podróż w poszukiwaniu matki. 15.11.2012, godz. 20:10, Aula Starego BUW-u, Kampus Główny UW
Wstęp wolny!
2) „GIRL POWER, czyli 100% miłości w kobiecości” – Teresa Tomeo – amerykańska dziennikarka i reporterka telewizyjna i radiowa, według rankingów za 2012 r. najlepsza mówczyni katolicka, autorka książek. Na podstawie własnych doświadczeń i badań opowie o tym, jak kochają kobiety, jak łączyć karierę zawodową ze szczęściem rodzinnym i jakie są współczesne zagrożenia kobiecości.
19.11.2012, godz. 20:10, Aula A, Auditorium Maximum, Kampus Główny UW
3) „Lubię seks, a Ty?” – Sylwester Laskowski – gitarzysta, kompozytor, aktor, wodzirej, absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej i Politechniki Warszawskiej, autor książek – zastanowi się nad tym, czy warto czekać z seksem – jeśli tak, to do kiedy i właściwie… po co?
22.11.2012, godz. 20:10, Aula Mickiewicza, Auditorium Maximum, Kampus Główny UW
4) „Miłość. Bez tabu!” – ks. Przemek „Kawa” Kawecki – charyzmatyczny salezjanin, socjolog, dziennikarz znany min. z TVP1, TVP2 i Religii.tv, redaktor naczelny „Drakki”. Pasjonują go media i popkultura, nie boi się trudnych tematów – spróbuje odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące miłości – studenckiej i nie tylko.
28.11.2012, godz. 20:10, Aula Mickiewicza, Auditorium Maximum, Kampus Główny UW
5) „Pragnienie miłości – zanim pokochasz ją/jego, pokochaj siebie!” – warsztaty z samoakceptacji z udziałem psychologów dla studentek i studentów warszawskich uczelni.
30.11.2012, godz. 09:00, Stary BUW, sala nr 214, Kampus Główny UW