Kategorie
Aktualności

Relacja ze szkolenia „Liderzy Komunikacji 2013”

W dniach 6, 20 i 27 kwietnia 2013 roku odbyło się szkolenie „Liderzy Komunikacji 2013”.

Wszystkie zajęcia miały miejsce w Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

W szkoleniu wzięły udział i ukończyły 22 osoby, działające na co dzień m.in. w duszpasterstwach akademickich, oazach, kołach naukowych, SoliDeo, Stowarzyszeniu Katolickiej Młodzieży Akademickiej, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska.

Głównymi prowadzącymi zajęcia byli Amelia i Józef Łukasiakowie, którzy są jednocześnie liderami segmentu szkoleń komunikacyjnych Instytutu „Przyszłość”.

Podczas szkolenia uczestnicy poznawali zagadnienia dotyczące współczesnych rodzajów komunikacji. Prowadzący przedstawili zasady funkcjonowania w nowych mediach oraz pracy z kamerą. Zaskoczeniem dla uczestników były z pewnością ćwiczenia warsztatowe polegające na krótkich wystąpieniach przed kamerą.

Cennym doświadczeniem okazało się spotkanie z Jackiem Gadzinowskim – blogerem, podróżnikiem i kitesurferem, który z pasją opowiedział o swoich doświadczeniach dziennikarskich.

Kolejnym gościem specjalnym szkolenia był Igor Janke, dziennikarz, publicysta i szef serwisu blogowego salon24. Opowiadał o swoich doświadczeniach, przywołując wiele ciekawych anegdot i ciekawostek.

Swoimi refleksjami dotyczącymi współczesnych mediów podzieliła się z uczestnikami szkolenia także Brygida Grysiak, reporterka TVN24 i autorka książek: „Najbardziej lubił wtorki. Opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II”, „Kobiety w życiu Jana Pawła II” oraz „Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy”.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy oswajali się z kamerą, ćwiczyli wystąpienia publiczne, poznawali techniki wypowiedzi. Dowiedzieli się, jak dobrze wypaść w materiale telewizyjnym, począwszy od ubioru i charakteryzacji, a na gestykulacji kończąc.

Szkolenie trwało trzy kwietniowe soboty, a jego efektem są bez wątpienia większa śmiałość i doświadczenie w pracy z kamerą, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

With this in mind, you should plan ahead to dish out as much damage as possible before the enemies trymobilespy.com/xnspy have their chance to attack you, but also remember to replenish your defenses and hit points too

Dodaj komentarz