Instytut

Relacja ze szkolenia „Liderzy Komunikacji 2013”

W dniach 6, 20 i 27 kwietnia 2013 roku odbyło się szkolenie „Liderzy Komunikacji 2013”.

Wszystkie zajęcia miały miejsce w Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

W szkoleniu wzięły udział i ukończyły 22 osoby, działające na co dzień m.in. w duszpasterstwach akademickich, oazach, kołach naukowych, SoliDeo, Stowarzyszeniu Katolickiej Młodzieży Akademickiej, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska.

Głównymi prowadzącymi zajęcia byli Amelia i Józef Łukasiakowie, którzy są jednocześnie liderami segmentu szkoleń komunikacyjnych Instytutu „Przyszłość”.

Podczas szkolenia uczestnicy poznawali zagadnienia dotyczące współczesnych rodzajów komunikacji. Prowadzący przedstawili zasady funkcjonowania w nowych mediach oraz pracy z kamerą. Zaskoczeniem dla uczestników były z pewnością ćwiczenia warsztatowe polegające na krótkich wystąpieniach przed kamerą.

Cennym doświadczeniem okazało się spotkanie z Jackiem Gadzinowskim – blogerem, podróżnikiem i kitesurferem, który z pasją opowiedział o swoich doświadczeniach dziennikarskich.

Kolejnym gościem specjalnym szkolenia był Igor Janke, dziennikarz, publicysta i szef serwisu blogowego salon24. Opowiadał o swoich doświadczeniach, przywołując wiele ciekawych anegdot i ciekawostek.

Swoimi refleksjami dotyczącymi współczesnych mediów podzieliła się z uczestnikami szkolenia także Brygida Grysiak, reporterka TVN24 i autorka książek: „Najbardziej lubił wtorki. Opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II”, „Kobiety w życiu Jana Pawła II” oraz „Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy”.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy oswajali się z kamerą, ćwiczyli wystąpienia publiczne, poznawali techniki wypowiedzi. Dowiedzieli się, jak dobrze wypaść w materiale telewizyjnym, począwszy od ubioru i charakteryzacji, a na gestykulacji kończąc.

Szkolenie trwało trzy kwietniowe soboty, a jego efektem są bez wątpienia większa śmiałość i doświadczenie w pracy z kamerą, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

With this in mind, you should plan ahead to dish out as much damage as possible before the enemies have their chance to attack you, but also remember to replenish your defenses and hit points too

Dodaj komentarz