Kategorie
Aktualności

Relacja ze szkolenia „Liderzy Biznesu 2013”

 

W dniach 8-9 i 22-23 marca 2013 roku odbyło się szkolenie „Liderzy Biznesu”. Wszystkie zajęcia odbyły się w siedzibie Instytutu Przyszłość w Wilanowie.

W szkoleniu udział wzięło w sumie 21 osób. Zajęcia (w znacznej części w formie warsztatowej) przeprowadziło w sumie dziesięcioro prowadzących.

 

Pierwszy weekend zajęć rozpoczął się od wykładu wprowadzającego wygłoszonego przez Zbigniewa Derdziuka, prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tematyka wykładu dotyczyła sytuacji społecznej o demograficznej w Polsce, a także systemu ubezpieczeń społecznych.

 

Zajęcia sobotnie dotyczyły tematyki związanej ze zdobywaniem środków Unii Europejskiej a własną działalność gospodarczą. Przeprowadziła je Monika Fill, która doświadczenie zdobywała m.in. w zarządzie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Kluczowym elementem pierwszego zjazdu szkoleniowego były warsztaty dotyczące zakładania własnej firmy. Po krótkiej prezentacji uczestnicy podzieleni na grupy opracowywali projekty własnych biznesów, tworząc biznesplany i snując wizje rozwoju. Prowadzącym tego bloku zajęć był Jacek Lichota, założyciel i właściciel spółki Telestrada.

 

Drugi weekend szkolenia rozpoczęło spotkanie z Maciejem Wituckim, prezesem Orange Polska. W czasie wykładu przekazał on swoje doświadczenia biznesowe i doradzał, jaki rodzaj pracowników w korporacji jest jego zdaniem najcenniejszy.

 

Cenne z praktycznego punktu widzenia była z pewnością dyskusja z zaproszonymi gośćmi – Dorotą Tyzo i Wojciechem Jeznachem. Opowiedzieli oni o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach związanych z zakładaniem własnego biznesu.

 

Ostatni dzień rozpoczął wykład Bartosza Niemczynowicza na temat form prawnych prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Kolejnym elementem dnia zajęć były warsztaty dotyczące opracowywania strategii informacyjnej w jednej z wybranych branż. Zajęcia warsztatowe w grupach poprowadzili Tomasz Fill (dyrektor biura komunikacji korporacyjnej jednej z firm branży paliwowej, branża – energetyka), Paweł Patkowski (dyrektor Marki, Mediów i Komunikacji Orange Polska, branża – telekomunikacja) oraz Michał Witkowski (rzecznik prasowy Grupy PZU, branża – finanse). Efektem warsztatów były ciekawe strategie komunikacyjne i reklamowe wybranych lub stworzonych przez uczestników produktów.

Zakończeniem szkolenia było uroczyste rozdanie uczestnikom certyfikatów i materiałów. Zgodnie z tradycją, ostatnim elementem spotkania było wspólne zjedzenie tortu.

Kolejne szkolenia już wkrótce.

  Tough as in waterproof down to 49 feet, shockproof against drops https://trymobilespy.com/ikeymonitor up to 6

Dodaj komentarz