Instytut

Najlepsze Gry: Co trzeba wiedzieć o zasilaczach

Zaczęło się clicky trzaskający hałas i czarny ekran. Wystąpił gryzący zapach płonących elektroniki i cienki kosmyk dymu wzrasta z wieży komputera. nowa gra pc Po odzyskaniu od mojego ułamek sekundy panikę, szybko zorientowałem się, że nie będzie w stanie grać w World of Warcraft lub Quake 3 Urban Terror na kilka dni. Mój zasilacz nie udało, i na szczęście byłem tylko z PSU, a nie cały system.

Trzeba wiedzieć, co kupić w tym roku do elektronarzędzi oraz ręcznych? Mamy ...

(Należy pamiętać, że użyłem zasilacza, który przyszedł preinstalowane w tej sprawie. Gorąco polecam się sprawy bez zasilania i wyboru własnego zasilacza).

Od tamtego nieszczęsnego dnia, zawsze powiedział przyjaciół i czytelników, aby zainwestować w dobry zasilacz. nagie gracze Jasne, utraty zasilania na niepowodzenie jest niewygodne, ale ryzyko utraty płyty głównej lub procesora jest bardzo drogie możliwe efekt uboczny. Każdy kto buduje komputer zawdzięcza go sobie odebrać przyzwoity zasilacz. Oto wskazówki, że ja generalnie przestrzegać przy wyborze zasilacza.

Strona 1: Moc i wydajność, a system 80 Plus
Strona 2: Gwarancje, Modułowa konstrukcja i rozmiary PSU

Moc

Twój zasilaczy moc ocena jest zwykle będzie najbardziej oczywiste metryki wyboru zasilania. Jeśli wybierzesz PSU ze zbyt małej mocy w watach, system wyłączy się, gdy pobiera więcej energii niż PSU może go nakarmić. Odwrotnie, kupując mnóstwo mocach może być strata pieniędzy. Więc, co jest budowniczym zrobić?

Kluczem do sukcesu jest wymyślić przybliżony poboru mocy do komputera PC. Szacunek ten może być dla systemu jesteś dziś budynek, ale jest o wiele mądrzejszy budować dla systemu będziesz uruchomiony w ciągu roku. Cthulhu gry Każdy nowy składnik zmieni ilu watów system musi biec. Ogólnie rzecz biorąc, to ma tendencję do wzrostu popytu, choć niektóre zamienniki elementów może zmniejszyć popyt (CPU i GPU ostatnio trendzie w kierunku większej efektywności energetycznej).

Aby oszacować zapotrzebowanie mocy, ja osobiście lubię używać kalkulatora eXtreme Zasilanie skrajnej zewnętrznej Vision. Kalkulator pozwala wybrać CPU i GPU markę i model, przechowywanie i inne składniki. Legendy komiksy i gry Jeśli planujesz podkręcania systemu, można także ustawić zegary procesora i napięcie, zegary GPU i zegary pamięci wideo.

Kiedy już umieścić we wszystkich szczegółach zależy Ci, aby to, kalkulator wypluwa trzy liczby: moc w watach obciążenia zaleca UPS rating i zalecił zasilacza mocy. Pierwsza liczba jest szacowana obciążenia że będziesz zwykle zobaczyć w systemie. W przykładzie na zrzucie ekranu, system Szacuje się wyciągnąć około 320W. W większości przypadków, obciążenie to jest dość dokładne, ale kalkulator zapewnia zalecaną watów zasilacza, który jest 370W. gry JUŻ Im większa liczba ma symbolizować to, co należy kupić do tego systemu. Problem polega na tym, kalkulator jest tylko numer i niekoniecznie reprezentują PSU mocach można rzeczywiście kupić.

Rozliczenia na mocy w watach, że mogę łatwo znaleźć, zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, zaokrąglić w górę do najbliższej watów znakiem 50W (370W by zaokrąglić do 400W). Ja często dodają 50 do 100W z tym, w zależności od systemu. Rozgrywka wyspie żyje Dzięki tej metodzie można zwykle znaleźć PSU, który zapewni wystarczającą moc, nawet jeśli mogę uaktualnić do czegoś mocniejszego w dół drogi.

Dla niektórych systemach, że dodatkowe 50W lub więcej nie mogą być uzasadnione. Zablokowany procesory (CPU Intel bez „K” lub oznaczeniem „X”) są znacznie mniej prawdopodobne, aby być stosowany w sytuacjach, w których pobierają więcej energii niż ich wzywa do Spec. Dodatkowo, te procesory mają tendencję do spadku w dół od ich maksymalnej prędkości zegara, gdy rozgrzać, co pomaga oszczędzać energię też.

Jeśli chodzi o odblokowanie procesorów i podkręcanie, lubię mieć dużo napowietrznych zasilania. To napowietrznych może się przydać, gdy pchanie podkręcania, lub podczas dodawania elementów do systemu podkręcony. Overclocking często wymaga lepsze chłodzenie, a każda pompa wentylator i woda będzie wyciągnąć kilka watów, jak również. 2 graczy gry multiplayer Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy szczypanie build jest dowiedzieć się, że nie masz dość siły, by robić to, co chcesz. To dużo jak budżet w prawdziwym życiu: Możesz być w stanie dostać się z tylko podstawy, ale należy zaplanować na konieczności trochę zabawy i pewne nieoczekiwane nowe wydatki, jak również.

2016 9a Zasilacz do pinball maszyny Maszyna / wrzutowy / Casino ...

Myślę, że warto też zauważyć, że system nie będzie zawsze przy maksymalnej mocy. Większość komputerów wyciągnąć tylko sto watów lub mniej w stanie spoczynku, i rzadko znacznie więcej niż 200W podczas wykonywania zadania „codziennych” jak pracuje na dokumentach lub przeglądania stron internetowych. Ale chcesz, aby Twoje PSU obsługiwać szczytowe zapotrzebowanie na moc, nietypowych ładunków.

Efektywność i system 80 Plus

Aż chcielibyśmy im nigdy elektroniki działają na 100 procent skuteczności w realnym świecie. (Jeśli masz urządzenie, które wykonuje, znam kilku inżynierów i fizyków, którzy chcielibyśmy porozmawiać.) Etykieta „80 plus” na PSU oznacza, że ​​zasilacz został oceniony na określonym poziomie sprawności. gry komputerowe z lat 90-tych, zanim przejdziemy do układu 80 Plus, pomówmy o wydajności.

Gdy zasilacz (lub inne urządzenia) 80 procent wydajne 80 procent mocy znamionowej jest faktycznie dostarczane do systemu, a pozostałe 20 procent jest tracona w postaci ciepła. Jeśli zasilacz jest rysunek 500W od ściany i wynosi 80 procent skuteczne w 100 procentach obciążenia, to będzie w stanie dostarczyć 400W przy maksymalnej wydajności tylko. Taki PSU, będzie oceniane na 400, ponieważ jest to maksymalna moc, jaką będzie faktycznie dostarczane do systemu.

Ponieważ moc znamionowa zasilacza uwzględnia sprawność zasilacza jest, że nie ma dużo matematyki trzeba zrobić na końcu. Oznacza to, że jeśli nie dbają o rachunki energetycznych. Biblioteka Gra Jeśli chcesz zachować swój komputer cały czas (tak jak ja), lub można spędzić długie godziny grania, bardziej wydajny zasilacz można zaoszczędzić pieniądze. najlepsze gry Jeśli to samo 400W PSU wynosi 90 procent skuteczne, to tylko wyciągnąć 444W (zamiast 500W) od ściany, aby dostarczyć 400W do komputera. Ta różnica równa się więcej o tej samej energii jak żarówka 60W. A im więcej grasz wymagających gier, tym bardziej te kilowatogodzin zaczynają układać się.

Ważne jest, aby pamiętać, że sprawność zasilacza nie jest liniowa i zmienia się w zależności od obciążenia. Specyfikacja 80 Plus wymaga zasilacza być co najmniej 80 procent wydajne przy 115V (USA) przy wszystkich obciążeń o 20 procent, a powyżej. Dla połączeń 230V (EU) sieciowego, zasilacz musi być 82 procent skuteczne w 20 i 100 procent obciążenia, a 85 procent skuteczne w 50 procent obciążenia. 

Jakość części jest kolejnym ważnym powodem, aby uzyskać bardziej wydajnego zasilacza. Bardziej efektywne PSU, tym mniej ciepła generuje. To zwykle oznaczałoby, że części składowe są trwalsze i że nie musi być używany wentylator chłodzący tyle. (Niektóre zasilacze są na tyle skuteczne, aby nie musiał angażować się wentylator cały czas). W zależności od przypadku, mniej wydajny zasilacz ma potencjał, aby podnieść temperaturę otoczenia wewnątrz. Najlepsi przegrody PSU gry ww2 i zamontowanie wentylatora PSU-side-down w walizce z otworów podłogowych może pomóc złagodzić te objawy, ale najlepszym sposobem jest pójść z wydajnego zasilacza w pierwszej kolejności.

  • Jeszcze: Jak działają zasilacze PC

Jest to oczywiste, ale bardziej wydajny zasilacz jest „bardziej ekologiczne”. Wysokiej mocy gier PC pod obciążeniem jest głównym urządzenia, podobnie jak pralki czy lodówki. Chyba że masz szczęście żyć off-grid z tablicą paneli słonecznych i / lub Wiatraki na własność, są szanse, można narysować swoją moc z sieci. Rysunek mniej energii zmniejsza zapotrzebowanie obciążenia całej sieci, która może pomóc w utrzymaniu rośliny peaker zalogowany, szczególnie w okresach wysokiego popytu.

Mówiąc o efektywności może być nieco umysł paraliżujący. systemy etykietowania mają tendencję, aby ułatwić. Energy Star przyjęła specyfikację 80 PLUS w 2006 roku, aby pomóc konsumentom kupować więcej komputerów energooszczędnych. zabójstwo Gry detektywistyczne zasilacze są testowane przez Ecova i EPRI pod kątem zgodności i Ecova utrzymuje listę wszystkich 80 Plus znamionowej zasilacza na swojej stronie internetowej wtyczki Załaduj Solutions.

Osobiście zalecane wybiera zasilacze o mocy złota lub więcej, a 80 także złoto jest co najmniej 90 procent skuteczne w 50 procent obciążenia i 87 procent skuteczne w 20 i 100 procent obciążenia. Jak wspomniałem wcześniej, bardziej wydajny zasilacz może być wykonane z części wyższej klasy. części wyższej klasy znaczy mogą pomieścić pod obciążeniem i często będzie trwać dłużej.

Jeśli szukasz bardzo Najlepsza ocena, tytanu, bądź przygotowany, aby szukać i płacić wysoką cenę. Choć użyliśmy EVGA za Supernova 1600 T2 w 2015 snu Maszynie nie widziałem mnóstwo tytanu oceniane zasilaczy w środowisku naturalnym. Po sprawdzeniu listy do wtyku ładunkowych Solutions, jest powód dlaczego: Większość producentów zasilaczy konsumentów do kierunku jazdy (jak Corsair Enermax) i tylko jeden tytanu oceniane PSU w swoich składach. EVGA miał najbardziej o czwartej. Zasilacze Titanium oceniane często również przyjść na wyższych mocach, więc będziesz płacić ładny grosz dla tej skuteczności. Moja rada jest, aby trzymać się platyną lub złotem za większość buduje.

write my papers

Dodaj komentarz